Categories:

BAŞARILI BİR BLOGGER OLMAK VE BlOGTAN PARA KAZANMAK

Para kazanan başarılı bir blog oluşturmak  ve blogtan para kazanmak için en iyi ipuçlarını sizinle paylaşmak için bu yayını bir araya getirdim!

BİR ALAN ADI VE HOSTİNG SEÇME

Başarılı bir blog oluşturmanın ilk adımı bir alan adı ve ana bilgisayar satın almaktır. Bloglamaya ilk başladığımda, blogumu en başından beri kendi kendine barındırma yerine aptalca wordpress.com’da oluşturdum. Kendi okuyabileceğiniz, neden okuyabileceğinizi paylaştığım bir blog yayınım var . Blogunuzu bir işletmeye dönüştürmeyi planlamıyorsanız, wordpress.com sizin için iyi bir seçenek olabilir. Bununla birlikte, takipçilerinizi büyütmeyi ve bloglamayı bir kariyere dönüştürmeyi planlıyorsanız, kendi ev sahibi olmanızı tavsiye ederim!

blogtan para kazanmak

Bir çok blogcu, “wordpress.com’daki iş planını almak buna değecek mi?” Diye soruyor. Dürüst görüşüme göre, HAYIR. Fazla fiyatlandırılır ve kendi kendini barındırdığınızda daha yüksek sunucu hızları ile aynı şeyi alabilirsiniz.

Muhtemelen “Kimler ev sahibi olarak kullanmalıyım?” Kullandığım Sitesi Ground ve kesinlikle onları seviyorum. Siteground hakkında en iyi yanı , sunucularının hızlı olmasıdır. Okuyucularım her zaman site yükleme hızımı tamamlıyor.

Ben bir kendi barındırılan ilk geçiş zaman çok bunalmış oldu. İçeriğimi bir sunucudan diğerine nasıl taşıyacağımı bilmiyordum. Siteground, size hızlı ve verimli bir şekilde mesaj gönderen 7/24 destek sunar! Büyük Büyümek planını satın aldığımda sitemi benim için transfer ettiler. Geçiş yapmak çok kolaydı! Burası blogtan para kazanmak için çok önemli bir adım oldu.

FACEBOOK GRUPLARINA KATILIN

Facebook grupları söz konusu olduğunda, ilgi duyduğunuzdan emin olun. Eğer meşgul değilseniz ve boşta kalırsanız, o zaman gerçekten amacı yenersiniz. Facebook gruplarının çoğunda, günlük olarak etkileşimde bulunabileceğiniz ve blogunuzu tanıtabileceğiniz günlük konular bulunur. Bu ipliklerden yararlanın. Bu gruplarda ne kadar çok etkileşimde bulunursanız, blogunuzda ve sosyal medya hesaplarınızda o kadar fazla ilgi görürsünüz.

BLOG TRAFİĞİNİZİ BÜYÜTMEK İÇİN PİNTEREST KULLANIN

Blogumu tanıtmak söz konusu olduğunda, Pinterest aracılığıyla yapmayı seviyorum! Yaşam tarzı blogumun ayda 100.000’den fazla Pinterest görünümüne dönüşen Pinterest’te ayda 6 milyondan fazla Pinterest görüntülemesini nasıl alabileceğiniz konusunda bir rehber hazırlayacağım . Pinterest’ten tıklama oranım diğer platformlardan daha yüksek. Bu, Pinterest’in başarılı bir blog sahibi olma konusunda ne kadar büyük bir rol oynadığını size gösteriyor.

blogtan para kazanmak

KONUK GÖNDERİ / ORTAK ÇALIŞMA

Size para kazandıran başarılı bir blog oluşturmak istiyorsanız, diğer blogcularla işbirliği yapmak harika. Misafir gönderme ve ortak çalışma, blogunuzu fark etmenin harika bir yoludur. Blog trafiğinizi de artırmanıza yardımcı olabilir. Konuk gönderi yaptığınızda veya ortak çalıştığınızda, toplantı sahibine hayalet gitmediğinizden emin olun . İletişim halinde olun ve destek gösterin. Bildiğinizden daha çok takdir ediyorlar ve sizi iyi bir konuk sonrası adayı yapıyorlar. Genellikle misafir postayla gönderdiğinizde, yazıdaki blogunuza geri döner ve bu da Google’da daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olabilecek alan adı otoritenizi oluşturmanıza yardımcı olabilir. Blogtan paza kazanmak istiyorsanuz bu çalışmayı mutlaka yapın.

BAŞKALARININ BLOG YAYINLARINA YORUM YAPIN.

Diğer blog yazarlarının blog yayınlarıyla etkileşim kurduğunuzdan ve etkileşim kurduğunuzdan emin olun. Bu, yakışıklı ve destekleyici olduğunuzu gösterir. Onlar lehine dönüp blogunuzu da kontrol edebilirsiniz bahsetmiyorum bile. Blogcular birbirlerini desteklemeyi severler. Eğer aşkı paylaşırsanız, büyük olasılıkla aşkı geri alacaksınız. Yorumlarınızın sohbete eklendiğinden emin olun. Ne kadar kişisel ve otantik olursanız, o kadar iyidir. Gönderiyi okuduğunuzdan ve yorum yaparken neden bahsettiğinizi bildiğinizden emin olun. Blogtan para kazanmak için görünürlüğünüzü arttırmanın en etkili yolu budur.

One thought on “BAŞARILI BİR BLOGGER OLMAK VE BlOGTAN PARA KAZANMAK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *