Categories:

Blog Trafiği Arttırmak İçin Ne Yapmalısınız?

Kabul edelim, bir blog başlatmak karmaşık olabilir! Özellikle blog trafiği arttırmak tahmin edebileceğimden çok daha fazla çaba ve çalışma gerektiriyor. Hala bloguma ve sosyal medyama trafik çekmenin en iyi yollarını bulmaya çalışıyorum. Ancak, bu ipuçlarının ve püf noktalarının bana çok yardımcı olduğunu buldum!

BLOG TRAFİĞİNİZİ NASIL ARTIRABİLİRSİNİZ?

FACEBOOK GRUPLARI 

Bloguma ilk başladığımda, Facebook kitap grupları blog trafiğimi artırmada büyük rol oynadı. Birden fazla facebook grubuna katıldım ve bu yüzden blog trafiğimde önemli bir değişiklik gördüm. Ancak, gruplara katılamaz ve tek bir kelime bile söyleyemezsiniz. Kendinizi oraya koymaya istekli olmalısınız. Bu gruplara günlük olarak katılın ve izin verilen her yerde blogunuzu tanıtın. Facebook grupları blog trafiği arttırmak için bir çok blogger tarafından aktif kullanılıyor.

blog trafiği arttırmak

BU İŞE OLAN SEVGİNİZİ GÖSTERİN

Diğer blog yazarlarının yayınlarına yorum yapın ve onlara desteklediğinizi gösterin. Birbirinizi desteklemek blog trafiğinizi oluşturmanın harika bir yoludur. Birinin blog gönderisini okumak ve yorum yapmak için zaman ayırırsanız, sevgiyi geri paylaşma olasılıkları vardır.

MİSAFİR BLOGGER OLUN

Dahi ve blog trafiğinizin büyümesine yardımcı olan bir strateji , misafir gönderisidir. Misafir gönderimi, başka birinin blog’u için bir blog yayını oluşturduğunuzda ve sitenize tekrar bağlandıklarındadır. Bu SEO için harika geri dönüşler kazanmak için harika bir yoldur, ayrıca umarım kendi sitenizden trafiği kendinize yönlendirir.

blog trafiği arttırmak

PİNTEREST 

İlgi dünyası bir blogcu rüyası! Blogunuzu pinterest’ta tanıtmıyorsanız, hemen şimdi yapmanız gerekir! Ne zaman blog yazsam, onu pinterest yayınlayacağım. Ayrıca ilgi üzerine olabildiğince çok sayıda “grup kuruluna” katılacağım. Blog yayınlarımı grup panolarında tanıtmak, yayınlarımı buradan almamıza yardımcı olur. Blog’uma pinterest yoluyla yönlendirilenlerden çok fazla geri bildirim alıyorum. Yani, pinterest grup panoları katılın ve ilan olsun! * Ayrıca blog yazı için göz alıcı olan güzel bir ilgi “pin” olması gerçekten pin dikkat çekmeye yardımcı olduğunu unutmayın. Pinlerimi oluşturmak için canva kullanıyorum ! Ve yaptığım renkli pinler blog trafiği arttırmak için çok yardımcı oluyor.

SOSYAL MEDYA

Blog yazınızı yaptığınızda, sahip olduğunuz her sosyal medyaya yayınlamalısınız. Bu içerir; facebook, twitter, instagram, pinterest, google plus, reddit, bulunduğunuz her yer!

PAYLAŞ SİMGELERİ KULLAN

Sosyal medya paylaşım simgelerinin okuyucularınızın kullanabildiğinden emin olun. Sosyal paylaşımları paylaşım ikonlarım için kullanıyorum. Ben sadece mükemmel çalışmak için buldum! Merak edenler için, sumo wordpress’te bulunan bir eklentidir!

SEO’NUZA ODAKLANIN

Bu birçok kişi için zor olabilir. SEO arama motoru optimizasyonu. Yoast eklentisini henüz yüklemediyseniz, kesinlikle tavsiye ederim! SEO konusunda size yardımcı olacak mükemmel bir araçtır. Denemek ve anahtar kelimelerinize odaklanmak, bağlantıları kullanmak, yazının okunması kolay olduğundan emin olmak istiyorum. Yoast, yazınızın arama motorlarında fark edilmesini sağlamak için size yardımcı olacaktır! Bu fiş, size yeşil ışığı elde etmek için atmanız gereken tüm adımları söyler! Bu, blogunuza da trafik çeker. Blog trafiği arttırmak için kendinize yapacağınız en büyük iyilik iyi bir seo uzmanı olmaktır.

 

One thought on “Blog Trafiği Arttırmak İçin Ne Yapmalısınız?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *