Categories:

En iyi Haziran 2020 Netflix Filmleri

Birçok multipleks kapalı kalsa da, en iyi haziran Netflix filmleri size evde bu sinema deneyimini sunabilir. Netflix filmleri listemizdeki herkes için, en yeni gişe rekorları kıranları, aksiyon filmlerini, klasik komedileri, romantik dramaları, yabancı filmleri ve düşünceli belgeselleri arıyor olun. En iyi Netflix filmleri için seçimlerimizden bazıları Netflix’in 13., Mudbound ve Moonlight dahil olmak üzere yeni Black Lives Matter koleksiyonunda bulunabilir.

En iyi haziran Netflix filmleri listemiz hem eleştirmenlerce beğenilen filmler, hem auteurlar tarafından yapılan indies hem de tüm aile için kalabalık memnunlar içeriyor. Bunlardan bahsetmişken, eğer kiddoslarla izlemek için bir şeyler arıyorsanız , Netflix’teki en iyi aile filmleri kılavuzumuza göz atın. Ve cinephiles bile Netflix gizli mücevherlerimizde harika, daha az bilinen başlıklar bulabilir .

Netflix’teki en iyi film koleksiyonuna son eklenenler arasında Uncut Gems (Adam Sandler’in yıllardaki en iyi performansına sahip) ve komik suç komedisi Kumail Nanjiani ve Issa Rae ile Lovebirds.

Haziran 2020 yayınlanan en iyi Netflix filmleri

13th

Ava DuVernay’ın yönettiği 13th Netflix orijinali, hapishane sistemine derinlemesine bir bakış. ABD’de ırkçılık ve kitlesel hapsetmenin kesişimini inceliyor. Film, köleliği yasaklayan ve köleleri serbest bırakan ABD Anayasası’nda Onüçüncü Değişiklik olarak adlandırıldı. Angela Davis, Van Jones ve Cory Booker gibi halka açık figürler büyüleyici görünümler kazanıyor.

Uncut Gems – Kesilmemiş Taşlar

Adam Sandler, Netflix (Sandy Wexler ve Murder Mystery gibi) için yaptığı komediler için çok fazla acele ediyor – ve belki de hak ediyor. Oyunculuk pirzolalarını gerçekten esnetmez, ancak Safdie kardeşlerin itici geriliminde kanıtladığı gibi, gerçekten istediği zaman karizmatik bir sanatçıdır. Sandler, her zaman bir sonraki acelesini arayan kaygan bir kuyumcu olan Howard Ratner rolünü oynar. Aynı zamanda ona sıcak su okyanusu getiren zorlayıcı bir kumarbaz. Uncut Gems yüksek telli bir hareket gibi geliyor; son perdede bir kez nefes almayacaksın. Bu çok yoğun, kaygı uyandıran bir film ve tamamen canlandırıcı.

Muhabbet Kuşları

Muhabbet kuşları, düşük Rotten Tomatoes skorundan görebileceğiniz gibi karışık eleştiriler aldı, ancak en sevdiğimiz aktörlerden ikisini sergileyen komik, keyifli bir boğuşma bulduk. Issa Rae (Güvensiz) ve Kumail Nanjiani (Silikon Vadisi, Büyük Hasta) komedi yeteneklerini birleştirerek, bir cinayet gizemine kasıtlı olarak gömüldüklerinde ayrılma eşiğinde olan bir çift oynuyorlar. Arsa kesinlikle mantığa meydan okuyor, ama dürüst olmak gerekirse, kimin umurunda? İki ipucunun izini sürmek, çıldırmak, bir at tarafından tekmelemek ve saçma kıyafetler giymek buna değer.

Mudbound

Siyah askerler birçok savaşta Amerika için beyaz askerlerle birlikte savaştılar, ancak sadece hayatları için farklı bir şekilde savaşmaları gerektiğini bulmak için eve geliyorlar. Dee Rees’in II. Dünya Savaşı’ndan sonra ortaya koyduğu güçlü dramanın mesajı budur. Beyaz asker Jamie McAllen (Garrett Hedlund) ve siyah asker Ronsel Jackson (Jason Mitchell) küçük Mississippi kasabalarına geri döndüler. Jamie’nin erkek kardeşi, Ronsel’in ebeveynlerinin kiracı olarak çalıştığı zorlu bir çiftliğe sahiptir. İki eski asker bir dostluk kurmaya başlar, ancak Jamie’nin ailesinin ve toplumun ırkçı tutumları yıkıcı bir yüzleşmeye yol açar.

Tigertail

Kıtalara ve onlarca yıla yayılan hassas, zarif bir aşk hikayesi olan Tigertail, Emmy ödüllü ve Master of None’ın yaratıcısı yazar / yönetmen Alan Yang’dan geliyor. Pin-Jui, zengin bir kız olan Yuan Lee’ye düşen Huwei’den (“kaplan kuyruğu”) zavallı bir genç adamdır, ancak onunla olan bağını kaybeder. Pin-Jui, Amerika’ya gitmek için bir fırsata atlar, ancak yıllar süren zorlu çalışmalar ona bir kabuk bırakır ve kızıyla bağlantı kuramaz. Geçmişi tekrar ziyaret etme şansı ortaya çıktığında, hayatını her zaman istediği haline getirmeyi umarak onu alır.

Dolemite Benim Adım

“Hala anımsatan” tecrübeli bir aktörün güçlü bir örneği Dolemite Is My Name, Eddie Murphy’yi ikonik suçlama karakteri Dolemite olan komedyen Rudy Ray Moore olarak canlandırıyor. Ancak Murphy filmin tam sahibi olsa da, bizi şaşırtmak için gölgelerden başka bir aktör elde ediyoruz, Wesley Snipes, Moore’un çatıştığı yönetmen D’Urville Martin gibi sahneleri çaldı. Ancak film büyük oyuncularla (Keegan-Michael Key, Craig Robinson ve Tituss Burgess dahil) ağzına kadar stoklanırken, bu hala Murphy’nin filmi. Bu genel olarak Netflix’teki en iyi filmlerden biridir.

haziran netflix filmleri

Evlilik Hikayesi

Yönetmen / yazar Noah Baumbach, hem sinemalarda hem de Netflix’te yayınlanan en son özelliği: Evlilik Hikayesi ile kanıtlandığı gibi olgunlaştıkça gelişmeye devam ediyor. Baumbach daha önce kırık aile öykülerinde iyi ilerlerken, bu film kaotik boşanmanın her iki tarafını da çekirdeğinde ustaca anlatmakla öne çıkıyor. Tabii ki, bu güçlü oyunculuk olmadan çok az şey ifade eder ve Scarlett Johansson ve Adam Driver’ın önde gelen performansları duygusal travmayı tüm izlemek için gerçek kılar. Kısacası: filmin yıldızlarının memesini kavramak için izleyin, en iyi Netflix filmlerinden biriyle etkileşime geçmek için izlemeye devam edin.

İrlandalı

Scorsese ve çizgi roman filmleri tartışmalarının tümünü unutun, bu konuşmada bilmeniz gereken tek tiyatro, ünlü yönetmenin son filmi İrlandalı’nın ne kadar iyi olduğudur. Netflix’teki en iyi filmlerden biri,  her biri yaklaşık 52 dakika olan 4 sindirilebilir ‘bölüme’ bölünecek kadar uzun  . Ve bu suç gerilim filmi, Robert De Niro, Joe Pesci ve Al Pacino için şüpheli durumlar oluşturmak için her anı kullanıyor ve ikincisi De Niro’nun karakterinin iyi bir arkadaşı olan Jimmy Hoffa’yı canlandırıyor.

El Camino: Kötü Bir Film

Breaking Bad hayranları bunu başarmıştı. İlk olarak, Better Call Saul dizisinde bir önizleme yaptılar. Daha sonra, Breaking Bad serisi finalinin olaylarından sonra Jesse Pinkman’ı (Aaron Paul) takip eden bu bir kerelik filmde bir devam filmi aldılar. Jesse’yi en son gördüğümüzde, esir tutulduktan sonra araba kullanıyordu. Fakat özgür olmak, hayatını nasıl geride bırakacağını ve baştan nasıl başlayacağını anlamak zorunda kalan Jesse için zorlu bir yolculuğun ilk adımıdır. Bu filmin var olması gerekiyor mu? Hayır, ama Jesse ile tekrar takılmak ve birçok Breaking Bad kamera hücresini görmek çok tatmin edici.
haziran netflix filmleri

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı

Marvel Sinematik Evreni filmleri üst üste yığılmışken, bu kaçınılmaz mega geçit için baş döndürücü bir zorluk yarattılar. Yine de, Thanos’u  alan fantastik aktörler sayesinde, hepsi bir araya geldi. Çılgın titanın favorilerinizden rahatça geçtiği çene bırakan açılış sahnelerinde hayret edin. Kaptan Amerika ekranın en az diyalogla sahiplenmeyi başardı. Sonsuz Savaş’ın 2020’nin ortalarında Disney Plus’a taşınması bekleniyor. Ayrıca, Marvel filmlerini sırayla nasıl izleyeceğiniz konusunda kılavuzumuza göz atın .

İnanılmaz 2

İnanılmaz 2, ikonik orijinalin belirlediği yüce beklentilere tırmanmayı başarıyor. İlk filmden hemen sonra gerçekleşen Parr ailesi, genellikle Metroville şehrini karmakarışık bırakan mutant güçlerinden korkan bir dünyayla uğraşıyor. Banliyölerden kentsel çevreye geçiş, filmin kendini yenilediği birçok yoldan sadece bir tanesidir. Bob evde kalmak için harika bir baba olmaya çalışır. Ancak yürümeye başlayan Jack Jack’in güçleri bir aile filminde bulacağınız en zor çocuk yetiştirmeyi sağlar. Ancak asıl odak noktası Helen’in sahaya girmesi ve halkın açtığı süper güçlü bireylerin yüzü haline gelmesi.

Haziran Netflix filmleri dışında göz atmak için

Aile filmleri

Babalar gününde izlenecek filmler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *