Categories:

Haftasonu İzleyebileceğiniz 3 Yeni Film 2020

Vizyona giren 3 büyük yeni film 2020 var. Hangisi film geceleriniz için doğru?

Çoğu sinema salonu en erken Temmuz ayına kadar kapalı olsa da, yeni filmler her gün akış hizmetlerine hala vuruyor. Spike Lee’nin Netflix’te Da 5 Bloods, Disney Plus’ta Artemis Fowl ve talep üzerine premium videoda Pete Davidson ile Staten Island Kralı ile bu haftasonu filmler için en iyi vitrin olabilir.

Üç film daha farklı olamazdı. Da 5 Bloods, ikonik Oscar ödüllü Lee’nin bir grup Afro-Amerikan gazisi hakkında bir savaş dramasıdır. Artemis Fowl, elfler, periler ve cücelerle dolu bir YA fantezi macerası. State Island Kralı, 2015’in Trainwreck’inden bu yana ilk senaryo yönetmenlik projesi Judd Apatow’dan geliyor.

Lee, Da 5 Bloods için Netflix ile çalışmayı seçerken, diğer iki film tiyatro gösterimi için tasarlandı. Ancak, koronavirüs pandemisi Disney ve Universal’ın planlarını değiştirdi. Neyse ki, Artemis Fowl için Disney Plus’ta doğal bir ev buldu. Universal’e gelince, Trolls World turunu çevrimiçi olarak yayınlayarak büyük başarı elde ettiler (stüdyo sinema zincirleriyle sıcak suda stüdyo olsa bile).

Bununla ilgili olarak, AMC geçtiğimiz günlerde Temmuz ayında ABD’deki konumlarının neredeyse tamamını yeniden açacağını açıkladı. Tiyatrolara geri dönen ilk filmler 1 Temmuz’da Russell Crowe gerilim filmi “Unhinged”, ardından Christopher Nolan’ın “Tenet” olabilir. Tabii ki, güvenlik önlemleri alınsa bile insanların tiyatrolara geri dönmenin rahat olup olmayacağı görülüyor.

Bu arada, pandemik tasarruf lütfumuz, akışımız var. İşte bu hafta sonu çıkan üç büyük film hakkında bilmeniz gerekenler.

yeni film 2020

Da 5 Bloods (Netflix)

Spike Lee’nin en yeni eklemi bu kadar zamanında tasarlanmamıştı, ancak daha sonra yönetmen, toplumumuzu destekleyen gerçeklerle konuşma konusunda her zaman zamanının ilerisindeydi. 1985 yapımı “Do the Right Thing” filminden çekimler yapan ve George Floyd ve Eric Garner’ın ölümlerinin görüntülerini karıştıran “3 Kardeş” videosunu izlemeniz yeterli. Da 5 Bloods, 40 yıl önce gerçekleşen bir savaşa odaklanıyor, ancak temalar bugün derinlemesine yankılanıyor: Siyah insanlar sivil haklar için savaşırken, onlara daha az muamele gören bir ülke için savaşmak için cephelere gönderildi.

Hikaye, düşmüş takım lideri Stormin ‘Norman’ın (Chadwick Boseman) kalıntılarını geri almak için Ho Chi Minh’de tekrar bir araya gelen dört Afrikalı-Amerikalı Vietnam gazisini takip ediyor. Hepsi – Eddie (Norm Lewis) Melvin (Isiah Whitlock Jr.), Otis (Clarke Peters) ve Paul (Delroy Lindo) – kişisel konularla ve Vietnam’daki zamanlarının anılarıyla mücadele ediyorlar. Ancak Norman’ı kurtarmak onların tek hedefi değil; ona gömülü altın bir zulası bulma konusunda da aynı derecede cehennemde. Norman’ın (geri dönüşte) söylediği gibi, “Savaş paradır ve para savaştır.” Ve bu kardeşler grubu borçlu olduklarını elde etmeyi hak etmiyor mu?

Da 5 Bloods, Netflix’in en iyi, ikonik yönetmenleri hedefleme ve şirketin ödül sezonuna götürebileceği bir orijinal yapmak için onlara bir ton nakit itme stratejisini sürdürüyor. Bakınız: Martin Scorsese’nin İrlandalı ve Alfonso Cuaron’un Romanları. Da 5 Bloods, Netflix’in 2020’deki büyük Oscar filmi olabilir mi? Muhtemelen. Ve Akademi’nin Lee’nin çalışmalarını görmezden gelmek için yıllarca süren yanlışlığını telafi etme şansı olabilir.

yeni film 2020

Yeni film 2020, Artemis Fowl (Disney Plus)

Artemis Fowl Disney Plus’ın ilk büyük orijinal filmi (hayır, canlı aksiyon Lady ve Tramp’ı saymıyoruz), ancak Mandalorian serisinin geçen sonbaharda aldığı türden bir hayranlık ve dikkat almasını beklemiyoruz. Serbest bırakmak daha cesur bir karar gibi hissettirmiyor ve daha çok “peki, bunu bankaladık, neden olmasın?”

125 milyon dolarlık Kenneth Branagh’ın yönettiği fantastik film, Eoin Colfer’in 2001 YA romanına dayanıyor ve vahşi bir macerada İrlandalı dahiyi (Ferdia Shaw) takip ediyor. Fowl ailesinin çaldığı bir öğeyi geri almak isteyen bir periler çetesi tarafından kaçırılan babası Artemis Fowl I’i (Colin Farrell) kurtarmak için sadık hizmetçisi, bir cüce ve bir peri ile bir araya geliyor.

Artemis Fowl’i bir filme uyarlamak, kitap çıktıktan çok kısa bir süre sonra başladı – çok uzun zaman önce, Miramax bayrağı altında geliştirildi. Proje daha sonra yıllarca, Disney’in The Weinstein Company ile birlikte ürettiğini duyurduğu zamana kadar (yıl … yönetici yapımcı olarak belirli bir figür çıkarıldı) 2013 yılına kadar kalkınma cehenneminde oturdu. Branagh kiralandı, yapım başladı ve bitti ve Ağustos 2019 için bir çıkış tarihi belirlendi. Sonra, Disney 21. Yüzyıl Fox’un eğlence özelliklerini emdikten sonra, bir sürü film karıştırıldı ve Artemis Fowl bir kez daha Mayıs ayına ertelendi. Ve elbette, o zaman, koronavirüs pandemisi Hollywood’un film takvimini tamamen yükseltti. Yeni film 2020 heyecanlı geçecek gibi duruyor.

Artemis Fowl lanetli mi? Olabilir. İyi mi? Disney Plus aboneleri bunun hakimi olacak. Ancak, Disney’in Mulan ve Black Widow gibi büyük bahar gişe rekorları kıranların yayın akışına koymadığını, ancak sonunda tiyatro gösterimi için tuttuğunu unutmayın. Bunu istediğin gibi al.

The King of Staten Island

Judd Apatow son yıllarda komedi sahnesinde her yerde görülüyor olsa da, gerçekten yapmadı. 2015’in Trainwreck’inden beri senaryo filmleri çekmedi. Bundan önce, 2012’s This Is 40’dı. Apatow’un yapımcı olarak sahne arkasında çoğunlukla eli vardı. Bu arada, Saturday Night Live’dan Pete Davidson her yerde bir figür gibi hissetti, komedi için daha az ve yüksek profilli romantik ilişkileri için daha fazla.

Diğer filmleri gibi, Staten Island Kralı da tutuklanan ergenlik portresi, bu kez Davidson’un tembel erkek çocuğu Scott. Yarı otobiyografik masalda (Davidson, Apatow ve Dave Sirus tarafından birlikte yazılmıştır), Scott’ın itfaiyeci babası gençken öldü ve şimdi bir yetişkin olarak annesiyle (Marisa Tomei) yaşıyor, sigara içiyor ve çöker arkadaşları ile. Ancak annesi başka bir itfaiyeciyle (Bill Burr) çıkmaya başladığında, Scott’ı biraz büyümeye bile zorlamaya başlar.

Belki de Apatow biraz büyüdü. Staten Island Kralı belki de çok uzundur (Apatowian bir özellik), ancak onu daha karanlık, daha savunmasız, daha duygusal, daha az şaka festivali olarak övüyor. Daha çok komik çizgileri olan bir drama. Ve Davidson SNL’den çıkan bir sonraki çıkış yıldızı olabilir. Yeni film 2020 arasında en iddialı bu film

Universal, dijital alanda sallanan salgın sırasında diğer stüdyolardan daha cesurdu. Şirket, The Invisible Man gibi 2020 başlarındaki filmlerinin VOD filmlerini yayınladı. Ardından, Trolls World Tour’a dijital bir çıkış yaparak ve talep üzerine premium videonun gelecekteki kullanımı hakkında konuşarak tiyatro sahiplerini kızdırdı. Şimdi, bu dijital ilk sürümü almak için sadece ikinci Evrensel başlık, bu yüzden henüz tam bir devrim değil. Ama eğer Staten Island Kralı iyi performans gösterirse, o zaman belki bu düşünceleri yazmaya başlayabiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *